Košík

Zajeli jsme si závod o burčák

Víno, burčák, letní počasí a časovka na horských kolech, tyto slova vystihují v pořadí 14. závod letošní série Kolo pro život - Znojmo Burčák Tour Kooperativy, který se uskutečnil v sobotu 10. září na pohostinné Jižní Moravě. Vzhledem k umístění a vizitce pořadatelského města Znojma, se spousta závodníků, včetně rodin s dětmi rozhodla přijet do dějiště 3. ročníku Burčák Tour s předstihem a udělat si tu prodloužený víkend od pátku až do pozdního nedělního odpoledne. Závodníci z TKF týmu nebyli výjimkou. Znojmo se pro svou jedinečnou atmosféru stalo naším nejoblíbenějším závodem seriálu, a tak se účastnili zaměstnanci napříč celou firmou od výroby až po jednatele. I když jsme závodili na rozdílných tratích, za výsledky se rozhodně nemusíme stydět. Náš nejlepší závodník zajel trasu C (31 km) za 1:18:58.

I přes úmorné vedro bylo letos celkové závodní tempo opravdu vražedné a jelo se na krev (v mnoha případech doslova) od začátku do konce. To dokazuje i vítězný čas Pavla Boudného na hlavní trase B (57 km) 1:37:29 hod. Boudný pořádně „kopl do vrtule“ na začátku druhé poloviny závod, ujížděl všem a zastavil ho až burácející dav v cílové rovince. Druhému Honzovi Rajchartovi ujel o téměř tři a půl minuty.

 

Počasí atakující 30° tropy připomínalo spíše konec července, což působilo radost všem, kteří si chtěli užít sklípky, ochutnávky vína, koupání, prohlídku města a okolí. Pro samotné závodníky už to tak příjemné nebylo, jelikož v rovinaté krajině nenašli prakticky žádná místa, kde by si během jízdy vydechli. Dohromady se ve Znojmě sešlo téměř 2 400 závodníků a závodnic, což je číslo, které je zatím pro letošní ročník série KPŽ rekordní a historicky druhé nejvyšší účastnické číslo vůbec. Jasně se tak ukazuje oblíbenost místního závodu i nádherné lokality. 

 

ReferencePřidejte se k řadě našich spokojených klientů

Outdoor Living

Trávíte rádi čas na své zahradě či terase a hledáte produkty, které vám tyto chvíle zpříjemní? Navštivte naše stránky TKF OUTDOOR LIVING.

Outdoor Living

KontaktTKF, spol. s r.o.

TKF, spol.s r.o.

Dobronická 1257 (areál VIMbau)
148 00 Praha 4

IČ: 25132644  DIČ: CZ25132644
tel.: +420 261 112 720
       +420 261 112 721
fax: +420 261 112 720

E-mail: obchod@tkf.cz

Přihlásit or Registrovat